Av. Meliha Nur KAHRAMAN

Avukat Meliha Nur KAHRAMAN’ın başlıca çalışma alanları; ceza hukuku, imar hukuku, aile hukuku ve tazminat hukukudur. Kahraman Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağıdır. Mersin Barosu’na kayıtlıdır.

ÖZGEÇMİŞ:

Av. Meliha Nur KAHRAMAN. İlköğretimini Konya ilinin Selçuklu İlçesinde tamamladı. Lise eğitimini Ankara Kalaba Anadolu Lisesinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de lisans eğitimini yüksek ortalamayla tamamladı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünü İngilizce okudu.  Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra ara vermeden Ankara Barosunda avukatlık stajına başladı. Başarılı bir staj döneminin sonunda Ankara Merkez de kendisinin kurucusu olduğu Hukuk Bürosunu açtı. Halen, 2018 yılında eşi Muhammed Hanefi KAHRAMAN ile birlikte kurmuş olduğu Kahraman Hukuk Bürosunda kurucu avukat olarak çalışmaktadır.

EĞİTİM:
2013–2017 : Üniversite Eğitimi: Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Konya.
2016–2020 :İkinci Üniversite Eğitimi: Anadolu Universitesi, Uluslararası İlişkiler(İngilizce), Eskişehir.
2008–2012 : Lise Eğitimi: Kalaba Anadolu Lisesi, Ankara.

KAHRAMAN HUKUK BÜROSU, Mersin, Türkiye
Av. Meliha Nur KAHRAMAN; Ankara Barosundan Mersin Barosuna geçiş yaparak Kahraman Hukuk bürosunu eşiyle birlikte kurmuştur. Kahraman Hukuk Bürosu olarak çalışmalarını nitelikli ekibiyle beraber Mersinde devam ettirmektedirler. Çalışma alanları; Aile Hukuku, Miras Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku ve İcra Hukuku ağırlıklı olarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşların vekilliğiyle beraber devam ettirmektedirler.                                                                                                    ⦁Mersin Barosunda Çocuk Hakları Komisyonunda yer alarak çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır.

DEVECİ HUKUK BÜROSU, Ankara/Türkiye.
Ankara da kurulan Deveci Hukuk Bürosu çalışmalarını kurumsal olarak devam ettirmiştir. Çeşitli kurumların ve çeşitli şirketlerin vekilliği ile beraber ayrıca icra takip işlerini de profesyonel olarak yürütmüştür.
⦁ Ticaret Hukuku, Miras Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Şirketler Hukuku, Fikri ve Sinaı Haklar Hukuku, Startup Hukuku ve Ceza Hukuku alanları ağırlıklı olarak çalışmalar da bulunmuştur.
⦁ Ankara da yapılan eğitimlere ve seminerlere katılım göstererek daimi olarak güncellik sağlandı.                                                                                      ⦁ Ankara Barosu Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Komisyonunda aktif rol oynayarak çeşitli çalışmalara katılmıştır.
2017 – 2018 Ankara Barosu, Stajyerlik eğitimi, Ankara/Türkiye.
⦁ Aile Hukuku, Miras Hukuku, Şirketler Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Fikri ve Sinai Haklar Hukuku ağırlıklı olarak çalışmalar yapıldı,
⦁ 6 Aylık adliye stajında ayrıca tüm davalara girilip aktif olarak Mahkemelerde çalışmalara katılım sağlandı.
2013- 2016 Yaz dönemi stajı, Ankara/Türkiye.

SERTİFİKALAR:
⦁ Türkiye Barolar Birliği AVUKATLIK RUHSATNAMESİ, 32722
⦁ Ankara Barosu CMK Uygulama Merkezi ve Yürütme Kurulu Katılım Sertifikası

İLERİ EĞİTİM SERTİFİKA;
⦁ Türkiye Barolar Birliği Tarafından düzenlenen Konkordato Komiserliği Eğitim Sertifikası,
⦁ Uygulamalar Işığında Boşanma Davaları ve Boşanmada Mal Rejimi Davaları Seminerine Katılım Sertifikası,
⦁ TBB tarafından düzenlenen “Teknolojik Dinanizmin, Hukuki meseleler ve Avukatlık Mesleği Üzerindeki Dönüştürücü Etkisi” Katılım Belgesi,
⦁ “Vergi ve İdare Kurulu Tarafından Düzenlenen İdari Yargılama Hukukunda Yürütmenin Durdurulması” Konulu Panele Katılım Belgesi.

Ankara Barosunda staj eğitimini tamamladıktan sonra 2017 yılında Avukatlık yeminini ederek 32722 sicil numarası ile mesleğe başlamıştır. Staj süresi boyunca ve staj sonrasında katıldığı eğitim programları ve seminerlerle mesleki yetkinliğini ve bilgisini arttırmıştır. Daha sonra Mersin Barosuna gelerek Faaliyetlerine burada devam ettirmiştir.

Halen, 2018 yılında eşi Muhammed Hanefi KAHRAMAN ile birlikte kurmuş olduğu Kahraman Hukuk Bürosunda kurucu avukat olarak çalışmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADRES: Mahmudiye mah. 4820 Sokak Soylu Business Kat:7 No:103 Akdeniz /MERSİN

CEP TELEFONU: 0544 378 48 49

OFİS TELEFONU: 0505 648 47 60

MAİL : av.melihakahraman@gmail.com

Av. Muhammed Hanefi KAHRAMAN

Avukat Muhammed Hanefi KAHRAMAN’ın başlıca çalışma alanları; İcra Hukuku, Ceza Hukuku, Sigorta hukuku, Tazminat hukuku ve İdare hukukudur. Kahraman Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağıdır. Mersin Barosu’na kayıtlıdır.

ÖZGEÇMİŞ:

Av. Muhammed Hanefi KAHRAMAN;  Üsküdar/İSTANBUL’da doğdu. İlköğretimini Kocaeli ilinin Gebze İlçesinde tamamladı. Lise eğitimini Türkiye de derece yaparak girdiği İÇEL ANADOLU LİSESİ nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de lisans eğitimini yüksek ortalamayla ‘‘Onur Öğrencisi’’ olarak tamamladı. Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra ara vermeden avukatlık stajına başladı. Başarılı bir staj döneminin sonunda Ruhsatnamesini alır almaz kendi bürosunda faaliyete başladı. Halihazırda İşletme Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisidir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak rol almaktadır.

EĞİTİM:
2013–2017 : Üniversite Eğitimi: Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Konya.
2009–2013 : Lise Eğitimi, İçel Anadolu Lisesi, Mersin.

KAHRAMAN HUKUK BÜROSU, Mersin, Türkiye
Mersin Barosunda Kahraman Hukuk bürosunu kurmuştur. Kahraman Hukuk Bürosu olarak çalışmalarını nitelikli ekibiyle beraber Mersin ilinde devam ettirmektedir. Çalışma alanları Ceza Hukuku, Tazminat Hukuku, Ticaret Hukuku ve İcra Hukuku ağırlıklı olarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşların vekilliğiyle beraber devam ettirmektedir.
⦁ Ticaret Hukuku, Miras Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Aile Hukuku, Fikri ve Sinaı Haklar Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında ağırlıklı olmak üzere tüm Hukuk dallarında çalışmaları devam etmektedir.
⦁ 6 Aylık adliye stajında ayrıca tüm davalara girilip aktif olarak çalışıldı.
2013- 2016 Yaz dönemi stajı, Mersin/TÜRKİYE.

SERTİFİKALAR:
⦁ Türkiye Barolar Birliği AVUKATLIK RUHSATNAMESİ,
⦁ Mersin Barosu CMK Uygulama Merkezi ve Yürütme Kurulu Katılım Sertifikası

⦁ İLERİ EĞİTİM SERTİFİKA;
⦁ Türkiye Barolar Birliği Tarafından düzenlenen Kat Mülkiyeti ve Kira Hukuku
⦁ Uygulamalar Işığında Boşanma Davaları ve Boşanmada Mal Rejimi Davaları Seminerine Katılım Sertifikası
⦁ Altınbaş Üniversitesi Uzlaştırmacı Eğitim Sertifikası

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADRES: Mahmudiye mah. 4820 Sokak Soylu Business Kat:7 No:103 Akdeniz /MERSİN

CEP TELEFONU: 0539 319 82 95

OFİS TELEFONU: 0505 648 47 60

MAİL : av.muhammedkahraman@gmail.com